Twój Facebook bardziej bezpieczny?

14 lutego, 2022
Posted in Security
14 lutego, 2022 Inteko

Twój Facebook bardziej bezpieczny?

Logowanie dwuetapowe

Czym jest Facebook każdy wie. Budując nasze zaufanie, pozwala nam tworzyć grupy znajomych, ułatwia komunikację z bliskimi jak również dalszymi znajomymi. Dzięki niemu znajomi mogą polubić nasze zdjęcia, obserwować czy nawet dzwonić i pisać do nas.

Prawdopodobnie wielu z nas doświadczyło sytuacji, w której (mniej niż bardziej) znajomy napisał do nas prosząc o zapłatę jakiegoś zakupu w sieci, z takiego powodu, że akurat w tym momencie nie dysponuje środkami na koncie lub bank, w którym posiada konto uległ tymczasowej awarii.

Skutki włamania na Twój profil osobisty czy firmowy na portalach społecznościowych mogą wyrządzić niespodziewanie wielkie straty dla Ciebie czy Twojej firmy. Możesz być szantażowany, nakłaniany do pożyczek, czy nawet ujrzeć jedno z „tych” zdjęć, których nie koniecznie będziesz zadowolony. Czy jesteś gotowy na włamanie? Pozostawię to do Twojej  analizy.

W tym miejscu znajdziesz kilka zdań na temat haseł.

Zdecydowałeś się na wzmocnienie zabezpieczania swojego Facebooka, wiedz zatem, że istnieje kilka możliwości do wyboru. W tym miejscu zajmiemy się jednak najpopularniejszą metodą logowania dwuskładnikowego. Konkretnie ujmując, kodem w wiadomości SMS.

Facebook zawiera w sobie również rozbudowany system odzyskiwania konta z pomocą numeru telefonu, wiadomości e-mail lub zaufanych kontaktów. (jednak to już inna historia).

 

Zobacz jak możesz włączyć uwierzytelnianie dwuskładnikowe na Facebooku korzystając z telefonu i komputera.

Smartfon

Wejdź w ustawienia konta, kliknij ikonę rozwijanego menu, a następnie wybierz przycisk: Ustawienia i prywatność > Ustawienia

 

 

Następnie przejdź do menu Hasło i zabezpieczenia:

 

 

 

 

Przewiń w dół do pozycji: Uwierzytelnianie dwuskładnikowe

Kolejno przejdź do: Używaj uwierzytelniania dwuskładnikowego.

Wybierz: Wiadomość tekstowa SMS

 

Dodaj numer telefonu, następnie potwierdź i gotowe!

Brawo.

Uruchomiłeś dodatkowe zabezpieczenia na swoje konto Facebook.

 

Komputer

Kliknij ikonę rozwijanego menu a następnie wybierz przycisk: Ustawienia i prywatność

 

 

Teraz wybierz: Ustawienia

 

W kolejnym kroku należy zjeżdżając w dół strony odnaleźć: Uwierzytelnianie dwuskładnikowe.

 

 

Wybierz: Używaj uwierzytelniania dwuskładnikowego

 

Z pośród elementów wybierz: Wiadomość tekstowa (SMS)

 

 

Wprowadź swój numer telefonu w odpowiednie okno.

 

 

Wpisz w puste miejsca otrzymany w wiadomości SMS kod.

Gotowe!

Na stronie Facebook.pl znajdziesz więcej informacji na ten temat oraz oficjalne instrukcje.

Jak podaje Facebook: Uwierzytelnianie dwuskładnikowe to funkcja zabezpieczeń, która pomaga chronić Twoje konto na Facebooku oraz hasło. Po skonfigurowaniu uwierzytelniania dwuskładnikowego wymagane jest wprowadzenie specjalnego kodu logowania lub potwierdzenie próby zalogowania za każdym razem, gdy ktoś spróbuje uzyskać dostęp do Facebooka z nieznanej przeglądarki lub nierozpoznanego urządzenia mobilnego. Powiadomienia możesz otrzymywać także za każdym razem, gdy ktoś spróbuje zalogować się z nieznanej przeglądarki lub nierozpoznanego urządzenia mobilnego.